Marknor OÜ
+372 5656 1436
info@marknor.ee

8 nõuannet, kuidas säästa advokaaditasudelt?

8 nõuannet, kuidas säästa advokaaditasudelt?

Ehkki advokaaditasud pole sugugi odavad, on oskuslikult toimetades võimalik õigusabilt märkimisväärselt säästa ning eduka lõpplahenduse korral koguni omadega plussi jääda. Mida teha?

Väärt nõuanne – kuidas säästa advokaaditasudelt?
Image by Gerd Altmann from Pixabay 

1.Küsi õigusalast nõu võimalikult vara. Kui asi on juba arenenud nii kaugele, et oma õigusi saab kaitsta vaid kohtus, on õigusabi sisuliselt “tulekahju kustutamine”. Küsi nõu juba esimeste ohumärkide ilmnedes või tehingut planeerides.

2.Vali konkreetses valdkonnas pädev õigusnõustaja. Ükski advokaat pole tugev kõigis õigusvaldkondades, vaid tavaliselt spetsialiseerutakse neist ühele või paarile.

3.Uuri senist töökogemust ja kontrolli tausta. Töökogemus on õigusvaldkonnas ülioluline, kuna advokaadi teadmistepagas täieneb iga praktiseeritud aastaga.

4.Advokaadi asemel võib kasutada ka juristi. Magistrikraadiga jurist võib klienti esindada 1. ja 2. astme kohtus, vandeadvokaat tuleb kaasata alles vaidluse jõudmisel Riigikohtusse. Juristi töötasu on samuti märksa soodsam


Säästa õigusnõustaja töömahtu. Aruta vaid konkreetselt teemasse puutuvaid küsimusi ja kasuta võimalusel elektronposti.

5. Lepi aegsasti kokku tasuvorm. Õigusabi eest on võimalik kokku leppida koondtasus, osatasus ja ajatasus. Koondtasu on advokaadibüroo ja kliendi poolt kokku lepitav kindel summa ülesande täitmise eest. Osatasuks nimetatakse advokaadibüroole makstavat osa kliendi kasust, mis saadakse tänu õigusteenusele. Ajatasu korral toimub maksmine vastavalt ülesande lahendamiseks kulunud töötundidele.

6.Säästa õigusnõustaja töömahtu. Aruta vaid konkreetselt teemasse puutuvaid küsimusi ja kasuta võimalusel elektronposti.

7.Võrdle võimalikku tulu õigusabikuludega. Enne vaidluse alustamist on mõistlik kokku lüüa eeldatavad õigusabikulud ning võrrelda, kas võidu korral saavutatav tulu kaalub üles kulud ja kaotuseriski.

8.Kindlusta riskid. Säästu pakub mistahes vaidluste korral ka riskide ennetav kindlustamine, olgu tegemist vastutuskindlustuse, äri katkemise kindlustuse või õigusabikulude kindlustusega. Kindlustatud kohtuskäijasse suhtub ka palju tugevam vastaspool märksa tõsisemalt ja sageli ei jõuagi need vaidlused kohtusse, vaid küsimused lahendatakse kohtuväliselt läbirääkimiste teel.    

Allikas: www.das.ee, www.raamatupidaja.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga