Marknor OÜ
+372 5656 1436
info@marknor.ee

Edukas kinnisvaratehing algab atraktiivsetest fotodest

Edukas kinnisvaratehing algab atraktiivsetest fotodest

Maakler, kes hindab professionaalsust ja korrektsust, alustab oma müügiprotsessi just ilusate fotode tegemisest. See võiks olla esimene ja lihtne märk, mille järgi oma töösse tõsiselt suhtuva profi üles leiab.

Kinnisvarafotonduse klassika on need kv või city24 portaalides uhkes üksinduses kaiguvad pildid, kus koduse seebikarbi või kolm põlvkonda vana telefonikolksuga on tehtud ülesvõtted, millel – heal juhul uduse kvaliteedi seest  – on näha köögis pesemata nõud, äsja praetud praekapsas (õnn, et fotodel lõhn kaasa ei tule:-) aga hullema stsenaariumi korral ka peeglist vastu sillerdavad pildistaja enda lillelised aluspüksid. Kusjuures ükskord juhtus ka nii, et pildistaja oli sootuks püksata ja ei vaadanud oma kuulutust korralikult üle enne kui lingid kõikidele laiali saatis.

Just neid täiesti amatöörlikke fotosid vaadates tahaks küsida, et kui noobli korteri või maja eest küsitakse viie luksusauto hinda, aga korralikesse fotodesse investeerida ei taheta, siis miks peaksid kliendid sellist kinnisvara üldse vaatama minema? Lillelisi alukaid võib ju ka “Nu pogodi” multifilmist imetleda!

Olen kohanud oma töös kliente, kes kinnitavad silmagi pilgutamata – ah mis neist korralikest piltidest ikka teha: mul tuttav maakler, kes on hästi tegus ja kellel ei ole aega mingi fotograafiga jännata, sest tal on mitukümmend objekti  korraga tules. Ta tuleb ja teeb oma mobiiliga pildid valmis ja no info edastab ju ka selline ülesvõte potentsiaalsele ostjakandidaadile. Jah, kindlasti edastab. Aga millise info?

Fotod on tehinguni viiva protsessi starterid

Et ostja soovib ülejala kuidagi oma objekti maha müüa ning proovib selle nimel igast võimalikust väljaminekust tingida. Teadvustamata, et maakleri eiramine või profifotode tegemata jätmine võib tegelikult lõppeda märksa kahjumlikuma tehinguga. Võidetud kasumi asemel on kaotatud aeg ja närvid. Muud midagi.

Väidan oma kogemustele toetudes, et edukas kinnisvaratehing algab ilusatest ja atraktiivsetest profifotodest.

See on kunst. Nagu tegelikult ka edukas kinnisvaramüük.

Pilt: Erlend Štaub

Mina teen oma telefoni või fotoaparaadiga vaid enda jaoks nö. informatiivseid kaadreid. Turundamiseks ja müügiks kasutan oma ala ässa Erlend Štaubi abi. Erlendit usaldan 100% ja julgen teda fotonduses pidada üheks kõvemaks tegijaks Eestis.

Ja mitte ainult kinnisvara osas – Erlend on kohal ka Cannes´i filmifestivalil, pildistab meie staare ja staarikesi klantsportaalide jaoks ja oskab suurepäraselt ka korteritest ning majadest selle õige valguse, täpse rakursi ning sobiva meeleolu pildile jäädvustada.

Sest see on kunst. Nagu tegelikult ka edukas kinnisvaramüük. Just fotod annavad müüdavast objektist õige ülevaate, maitsva garneeringu, apetiitse üldmaitse. Vaatad pilte ja alateadlikult tahad selles majas või korteris tulevikus elada.

Ilusad pildid loovad kuulutusel õige meeleolu

Kuigi järjest rohkem on kuulutustekeskkondades leida ka erinevaid videoklippe või lausa maaklerite korraldatud teatraalseid stoorisid müüdava objekti kohta, olen veendunud, et klassikalised ja kvaliteetsed fotod säilitavad veel kaua oma positsiooni kinnisvaratehingutele õige meeleolu loojate ning edukate tehinguteni jõudva protsessi starteritena.

Uskuge, maakler, kes hindab professionaalsust ja korrektsust, alustab oma müügiprotsessi just ilusate fotode tegemisest. See võiks olla esimene ja lihtne märk, mille järgi oma töösse tõsiselt suhtuva profi üles leiab.

Äkki tasuks seda arvesse võtta, kui järgmisel korral maaklerit valite?

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga