Marknor OÜ
+372 5656 1436
info@marknor.ee

Kolme P. põhimõte. Marknori moodi.

Kolme P. põhimõte. Marknori moodi.

Maakleri tõeline väärtus tuleb reeglina esile esimeste raskuste või probleemide ilmnemisel. Soov maakleritasu pealt kokku hoida võib päeva lõpuks minna müüjast omanikule kalliks maksma. Kas närvikulu ning kinnisvarajuriidika maailmas siilina udus ringiliikumine on ikkagi tark tegevus?

Enamusele – ma loodan – alustavatest maakleritest tutvustatakse esimestes õppetundides hüpoteegi ning kinnistusraamatu mõiste kõrval ka olulist tsunfti lipukirja ning igihaljast kuldreeglit, et maakleritöö ei koosne ainult kolmest “p”-st: pildista, pane portaali ja palveta, et keegi helistab.

Olgem ausad, kuulutuse ülespanekuks ning selle rahulikuks tiksutamiseks city24-s või kv-s pole küll mõtet maaklerit palgata – sellega saab tõenäoliselt hakkama meist, kellel vähegi on mõni toimiv nutividin.

Maakleritöö ei koosne ainult kolmest “p”-st: pildista, pane portaali ja palveta, et keegi helistab.
Foto: Pexels.com

 

Kui aga eesmärgiks on saada objekti eest hetke parimat hinda, väärt nõuandeid ning vältida ootamatuid negatiivseid üllatusi, on maakleri kasutamine enam kui õigustatud.  Sa ei pane ju endale diagnoosi, kui oled haige, sest seda teeb perearst? Sa ei lõika ju ise oma juukseid ega liimi kontsa tagasi kinga alla? Ikka pöördud ju oma ala profi poole, eks?

Siilina udus kinnisvaradžunglis

Niisama  loogiline võiks olla ka see, et usaldad oma kalleima maise vara (loomulikult ei pea ma siinkohal silmas lapsi ja peret, vaid ikka kinnisvara) – oma kodu – profi hoolde.  Kahtlemata leidub ka neid inimesi, kes kõike ise teevad – lõikavad juukseid, ostavad-müüvad-vahetavad, parandavad kingi, õmblevad varrukad lühemaks jms., kuid neid on siiski suhteliselt vähe. Ja nii mõnigi nendest vajab ikka lõpuks profi nõu, sest protsessi käigus selgub, et siiski-siiski on ta ennast pisut ülehinnanud.

Mulle endale tundub, et maakleri tõeline väärtus tuleb reeglina esile esimeste raskuste või probleemide ilmnemisel. Ja neid on kinnisvaradžunglis pigem rohkem kui vähem. Ja iga  keiss on erinev. Kõik, mis algselt tundus kristallselge ja elementaarsena võib protsessi pöördudes muutuda selgusetuks. Ja soov maakleritasu pealt kokku hoida võib päeva lõpuks minna müüjast omanikule  kalliks maksma. Kas närvikulu ning kinnisvarajuriidikas siilina udus ringiliikumine on ikkagi mõistlik tegevus?

Võin seda omast käest kinnitada, et esmapilgul lihtsana tunduv tehing võib sisaldada endas tõeliselt kõvasid katsumuskive, mille peale tavainimese hammas ja teadmised lihtsalt ei hakka. Alustades ehitus- või kasutusloa puudumisest ja lõpetades korteri õigete plaanide ning omandisuhete selgitamisega.

Kolme P. põhmõte – Personaalne. Paindlik. Positiivne.

Ka see pole harv juhus kui oma kodu valesti hinnastatakse. Enamal juhul küll liiga kõrgelt, sest liiga palju vaadatakse portaalides pakutavat ja siis tuletatakse hind ka oma kinnisvarale. Sellisel juhul tuleb klient numbriliste faktidega maa peale tagasi tuua. Aga juhtub ka seda, et oma vara hinnatakse odavamalt kui seda on reaalne turuväärtus. Sellisel juhul on kahtlemata rõõm suur kui mõned tuhanded ootamatult nö “maast leitakse”.

Tänapäeva maakler peab olema piltlikult öeldes mees nagu orkester.

Just sellistes ekstravagantsetes olukordades, mida kinnisvaramaailm pakub igapäevaselt, kuluvad aastatega kogunenud kogemused marjaks ära. Edukas kinnisvaratehing ei alga enam mingist kolmest “p”-st, vaid hoopis kliendi ja maakleri vastastikusest sümbioosist, austusest ja usaldusest kui samm-sammu haaval võimalikke raskusi lahendades kõiki osapooli rahuldava lõpptulemuseni jõutakse. Sellistele väljakutsetele vastates tunnen, kuidas adrenaliin verd soontesse pumpab ja tiivad annab. Iga uus müük on uus ja huvitav, kordumatuid situatsioone ei ole. Ja reegel kolmest P-st saab hoopis uue tähenduse.

Nagu meie sloganis: Personaalne. Paindlik. Positiivne…

P.S. Hiljuti oli just üks tehing, kus algselt pererahvas lihtsalt uuris maad kuidas kodu müüa ning esialgu mõtlesid, et võiks seda ise proovida. Siiski otsustasid nad enne ka minuga nõu pidada. Igaks juhuks.

Hiljem tõdesid, et ÕNNEKS. Sest nemad oleks oma kodu hinnastanud päris palju odavamalt (sest neil oli kiire). Lisaks sellele ei kujutanud nad ette kui palju aega ja lisateadmisi kogu meie teekond vajab, kuna protsess ei olnud teatud eripärade tõttu standartne. Samuti nõustasin neid uue kodu ostul jne. jne.

Kui istusime notari juures tehingus, siis küsisin neilt otse, et noh, kas maaklerist oli kasu ka? Vastuseks sain laia naeratuse ja pärast tehingut kõva kalli:-)

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga