Marknor OÜ
+372 5656 1436
info@marknor.ee

Maakler pole Kroonika kirjasaatja

Maakler pole Kroonika kirjasaatja

Prominentidel pole vaja peljata – maakler pole mingi Kroonika kirjasaatja, kes 30 eurose vihjetasu eest seebikaga korteriesitlusele saabunud kohalikest kuulsustest pilte teeb ja kõmulehtede toimetusse saadab. Kollased uudised pole maaklerite ampluaa. Meie teeme oma tööd.

Selleks, et näha oma silmaga prominente või kohalikke kuulsusi ei pea kinnisvaramaakler piirduma ainult vabariigi aastapäeval telerist “pingviinide paraadi” vaatamise või Kroonikast sädelevate klantspilte sirvimisega. Maakleril on hoopis otsetee staaride ja staarikeste juurde – atraktiivne müügiartikkel kalli kinnisvara näol.

Suvetuur linna kalleimates korterites on ju tõeline mehe ego upitaja ning noorele kaaslannale romantika aseaine.

Tõepoolest, kui müüd kallist penthouse´i koos piraka katuseterrassi ning terrassilt avaneva silmipimestava miljonivaatega, siis võid kindlasti arvestada sellega, et objektiga tutvuma tulev klientuur on kirju nagu Kihnu Virve labakinnas ning koosneb suuremas osas kohalikest prominentidest, seltskonnajakirjanduse stammkundedest. Mis seal salata – võiksin kohalikest kuulsustest tõeliselt pikantseid lugusid pajatada. Võiksin. Aga ma ei tee seda.

Lihtsalt kutseeetika ei luba. Küllap seesama tunne, mis segab arstidel avaldamast oma patsientide delikaatseid haiguslugusid või advokaatidel keeruliste lahutuskeisside üksikasju.

Kohale limusiiniga, pikkade jalgadega blondiin kaasas

Küll on minust saanud teatud mõttes ekspert kohalike prominentide osas. Võiksin lausa nende kohta oma välimääraja välja anda. 🙂

Kõik sellised Panso kooli-stiilis vaatamised lõppesid samasuguse stsenaariumi järgi: korteri juures statsionaarsete vigade otsimise, virisemise ning shakespeareilikult dramaatilise lahkumisega.

Olgem ausad, suurem osa kõmupressi püsikangelastest, kellega kokku olen puutunud, on sümpaatsed, asjalikud ja meeldivad inimesed. Esitavad tavalisi küsimusi, uurivad kommunaalmaksude, prügiarvete ning naabrite kohta. Nagu ikka objektide ülevaatamises asjad käivad.

Kuid siis on ka teine kategooria. Tõelised kunnid, kelle jaoks maakler on vaid tüütu tegelane tema miljonitehingu tee peal, vahendaja, kes võiks võtmetega vehkimise asemel pareme meelega punase vaiba nende jalge ette rullida, et see tema kohaliku seltsielu Standard & Poor´si A+++ kategooria reiting ikka selgemalt välja paistaks.

Mitmed sellised prominentsed kinnisvarahuvilised sõitsid kohale uhke limusiiniga, mille kõrvaltuksest astus välja poole noorem pikajalgne blondiinist Bambi, kellele siis kalli penthouse´i presenteerimisega pandi püsti tõeline show. Vaat et maarjamaine Rio karneval.

“Ega te minust fotot teinud? Ärge abikaasale küll sellest rääkige”

Miks mulle tundub, et selline kalliste korterite blondide beibedega vaatamas käimine peaks eelkõige õrnema soo esindajatele demonstreerima prominendi tõeliselt sügavat rahakotti? Suvetuur linna kalleimates korterites on ju tõeline mehe ego upitaja ning noorele kaaslannale romantika aseaine. Tõeliselt muljetavaldav meelelahutus igatahes.

Ja kõik sellised Panso kooli-stiilis vaatamised lõppesid – vähemalt minu kogemustele toetudes – samasuguse stsenaariumi järgi: korteri juures statsionaarsete vigade otsimise, virisemise ning shakespeareilikult dramaatilise lahkumisega. Aga vähemalt pikajalgsele Hirvesilmale sai vägev etendus korraldatud. Ja muljed peegeldusid vastu tema silmist: milline mees! Kus on haare!

Ja muidugi ei unusta need prominendid enne äraminekut maaklerile öelda, justkui kontrollides, et kas ikka neid ära tunti ning tähele pandi: ega te minust fotot teinud? Ja pärast lisatakse omavahelises vestluses vaikselt, et ärge siis mu abikaasale sellest rääkige, eks. Justkui oleks kinnisvaramaakler mingi ajakirja Kroonika ühiskondlik kirjasaatja, kes 30 eurose vihjetasu eest seebikaga tehtud hämara paparazzofoto eest ajakirjalt väikse lisakopika teenib.

Teeme asja selgeks. Minu jaoks on kõik kliendid ühtemoodi võrdsed, teen oma tööd ja mind ei huvita, kas tegemist on mõne kaupluse koristaja või Eesti peaministriga. Kohtlen kõiki ühtviisi austusega ning eeldan, et see tunne on vastastikune.

Kollased uudised ning teiste eraellu sekkumine pole minu ampluaa ning olen kindel, et seda ei tee ka teised minu kolleegid. Pigem iseloomustab head maaklerit ka diskreetsus ning olukorra lugemine.

Head maaklerit iseloomustab diskreetsus ning olukorra lugemine.

Reaalsed ostjad on reeglina tagasihoidlikud inimesed – lihtsad asjad loevad

Ah jaa, juttu olnud katusekorterid või korterid on reeglina ära ostnud mõni äärmiselt tagasihoidlik ja sümpaatne keskmisest jõukam inimene, kes tunneb oma väärtust ega vaja selleks mingeid kunstlikke ja dramaatilisi egopaisutamise etendusi. Hamleti lavastamist Alamkolka külas.

Konkreetse näitena Äripäeva rikaste TOP-i kuuluv ärimees, kes – Stockmanni kilekott näpus ja tagasihoidlikkus ja sümpaatsus ise – mõjus kui värske tuuleiil selliste prominentide maastikul. Vaatas, uuris, oli üliviisakas ja palus esimeseks võimaluseks notarisse aeg broneerida.

Ei mingeid egodemonstratsioone ega hirvesilmadega saatjannasid. Nii rikast ja nii tagasihoidlikku inimest näeb ilmselt meie ajal harva.

Lihtsad asjad ju loevad. Ka kinnisvara ostu-müügi protsessis.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga