Marknor OÜ
+372 5656 1436
info@marknor.ee

Õnnelike kanade maitsvad munad

Õnnelike kanade maitsvad munad

Ma usun tõepoolest sügaval südames, et ka maakleritöös kehtib põhimõte, et kõik mida Sa endast välja kiirgad, saad kuhjaga tagasi. Või nagu vanasõna ütleb – kuidas koer külale, nõnda küla koerale.

Hiljuti avaldasid mingid teadlased – järjekordselt – uuringu, milles selgitasid keerulisi termineid ning vaat et ladina keelt kasutades põhimõtet, mida lühidalt saaks väljendada nii: kõige paremaid ja maitsvamaid mune munevad õnnelikud kanad. Et pane Mozarti “Väike öömuusika” mängima, hea sõna õrre alla kaasa ning produktiivsus ning munade hõrk pale on garanteeritud!

Võin läbi oma igapäevase maakleritöö kinnitada, et lugupeetud teadlastel oli kuhjaga õigus. Head emotsioonid ning kliendi soe sõna mõjuvad ka võib-olla terve päeva mööda erinevaid objekte kolistanud ning kohati kümneid, et mitte öelda mitmeid kümneid kõnesid suu vahus rääkinud maaklerile kui palsam hingele. Nagu Mozarti muusika õrrel istuvatele kanadele. Toniseerivalt ja jõudu andvalt. Inspireerivaltki.

Keegi ei jaksa töötada negatiivsete emotsioonide toel

Kindlasti ei jaksaks ükski maakler teha tööd negatiivsete emotsioonide toel – kaua sa ikka jaksad kuulata, et maaklerid on mõttetud ning kinnisvara müük sama rutiinne ja lihtne tegevus kui suvilas robotniidukiga muruplatsi niitmine.

Mina igatahes olen hästi tänulik selle üle, et mulle on mingil imeväel sattunud hästi toredad kliendid. No kohe hästi-hästi toredad:-) Niiväga tahaks endale pai teha mõttega, et mida ise välja kiirgad, seda ka vastu saad. Või nagu vanasõna ütleb, kuidas koer külale, nõnda küla koerale. Aga ma tõepoolest usun sellesse. 🙂

Just mõistvalt soojad, et mitte öelda lausa nunnud kliendid teevad minu töö nauditavaks. Ausõna. Hea sõna annab jõudu.

Maakleritöö on nagu plaksutamine, kus on vaja kahte kätt

Foto: Lisa Fotios, Pexel.com

Üks südantsoojendav lugu mu sõnade kinnituseks. Mõned tublid kuud tagasi käisin õhtu lõpuks oma klientide juures Nõmmel.  Päev oli olnud pikk ja raske ning kell oli peatselt lähenemas juba “Aktuaalse kaamera” algamisajale.

Jäänud oli veel viimane külastus. “Karin, tule istu palun mõneks minutiks lauda, keetsin teed ning tegin Sulle kiirelt salati. Sul ju nii pikk päev ja kõht kindlasti tühi.” kutsus Margit mind sisse. See improviseeritud teejoomine oli kõike muud kui ametlik maakleri ja kliendi teemade arutamine, sündmuste kokkuvõte ning plaanide kooskõlastamine. See oli midagi enamat. Ja kui üdini aus olla, siis võttis hetkeks isegi pisara silma. See oli lihtsalt nii ootamatu. Nii hooliv!

Kinnisvaravahendus on usaldus ja vastastikune hoolimine

Lahkusin sealt järjekordselt selle tundega, et kinnisvaravahendus pole mingi mehhaaniline müük, hindamine ning kiretud ruutmeetrid, vaid justkui plaksutamine, kus ilmtingimata on vaja kahte kätt. Koostöö, mille viljadeks on õnnestunud müügi- või üüriprotsess ning tasuks mõlemapoolne rahulolu. See on usaldus ja vastastikune hoolimine.
Ja lahkudes pakiti mulle veel kaasa maalt toodud õunu, küüslauku ning tomateid. (Aitäh Sulle, armas Margit!)
Autos kodu poole sõites otsisin oma CD-plaatide hulgast üles James Browni igihalja loo “I feel good” ning üürgasin seda ka täiel häälel kaasa.

Teadlastel on paganama õigus: õnnelikud kanad munevad alati maitsvaid mune…

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga